Світові тренди

  админ

  SIAL Paris – найбільша у світі інноваційна виставка продуктів харчування та напоїв, що проходить щорічно у Парижі. Саме тут можна відстежити тренди продовольчого ринку, дізнатися чого чекають споживачі, і зрозуміти куди рухатись нам, українським виробникам?

  • Перший і всесвітньо відомий тренд – здорова та екологічна їжа без домішок

  Здається люди починають розуміти, що харчуватися корисно – не лише модно, а й життєвоважливо. Вдосконалення традиційних продуктів, створення принципово нових, використання нетрадиційної корисної сировини – це все про даний тренд.

  Наприклад, була представлена суміш для приготування млинців Pangies. До складу суміші входять: звичайне пшеничне борошно, цільнозернове борошно, а також – до 10% подрібнених сушених овочів (броколі, спаржа, шпинат, гарбуз та морква).

  • У тренді снеки та їжа “на ходу”

  Снеки майбутнього – багаті на клітковину та корисні повільні вуглеводи, не містять доданого цукру, ГМО, консервантів і усього того, що прийнято називати харчовим сміттям. Цим трендом учасники виставки сподіваються вирішити дві проблеми сучасного життя у місті, а саме постійної нестачі часу та споживання великої кількості доступної некорисної їжі.

  До речі, майже половина продуктів-номінантів European Food Innovation Student Awards – це снеки чи батончики, або готові до вживання їжа. Здорові та корисні, як от:

  1. Снек Flipsos. Він зроблений із пресованого насіння гарбуза, конопель та кукурудзи.
  2. Високоенергетичний батончик із журавлиною, зроблений із залишків зерна, яке використовується у пивоварінні.
  3. Чіпси із сушених фруктів та овочів. Батат, буряк, морква та ламінарія – тепер це не лише корисно, а й модно та смачно.
  • Рослинна їжа

  У харчуванні домінуватиме рослина їжа: боби, злаки, сушені овочі, фрукти та ягоди, водорості та жолуді. Подекуди на виставці були представлені молочні продукти, здебільшого безлактозні, а м’ясо та м’ясні продукти взагалі можна було побачити тільки у нинішних виробників і то, в спеціально виділеній для нього категорії.

  Сушені овочі та фрукти – перспективний вид продукції, що користується попитом у всьому світі.  У щорічному звіті Міністерства сільського господарства США, де досліджуються  питання збереження вітамінів та інших корисних речовин в овочах, фруктах і ягодах за допомогою різних технологій переробки. Виявилося, що найбільше їх збереження забезпечує саме сушіння. За нею йде заморожування. А ось найбільш згубним для корисних речовин виявилося звичне консервування, включаючи і домашні закрутки. Ця інформація стала причиною резонансу та зацікавленості по-відношенню до сушеної та в’яленої плово-овочевої продукції.

  Тож, нашій компанії  є над чим працювати, дивувати українських споживачів якістю та асортиментом, тим самим підвищуючи імідж харчової промисловості України на світовому ринку.